Penzion u potůčku

Penzion u potůčku

Cestopisné přednášky

cesty

Nevíte jak vyplnit večer na našem penzionu ?
Zkuste cestopisné přednášky ze zajímavých oblastí Nepálu, Tibetu či cestě Laponskem se psím spřežením.
Vyberte si některou ze čtyř námi nabízených přednášek doprovázených promítáním fotografií, nebo
poutavým filmem a udělejte si hezký večer.
Na objednávku je možné připravit některé z nepálských specialit a doplnit tímto tématickou atmosféru večera.

podrazeni

Nar & Phu – Trek k patám Tibetu.

Přednáška přiblíží panensky nedotčený region, včetně neposkvrněného etnika obyvatel v údolí Nar & Phu. Uvítají vás sněhem poseté špičky 7000 m vysokých velikánů, poznáte vyprahlá údolí tibetské náhorní pouště s unikátní Tibetskou kulturou. Až do pozdního roku 2002, byly vesnice Nar&Phu zcela izolovány od civilizace a návštěvníků, což zachovalo nedotčené hliněné vesnice a tradiční koloběh života etnicky-tibetského obyvatelstva. To vše a další podrobnosti se dozvíte v přednášce.


podrazeni

Trek kolem Manaslu – hora posedlá duchy

Přednáška doprovázená fotografiemi z oblasti hory Manaslu (8163 m n.m.), která se nachází v pohoří Mansiri Himal v oblasti nepálského Himálaje. Název pochází ze sanskrtského slova Manana a lze jej přeložit jako Mountain of the Spirit neboli Hora duchovna. Trek kolem Manaslu je vysokohorský trek , který zpočátku protíná vesničky s citrusovníky a rýžová políčka. Následuje drsná vysokohorská krajina se svérázným tibetským obyvatelstvem, pokračující přes sedlo Larke Pass. Zdejší vesničky dříve fungovaly jako obchodní překladiště na cestě Tibet – Nepál a jsou i dnes takto podobně využívány. V nevyšších polohách cesty je celoročně led, který zdolává pouze yak. To vše a další se můžete dozvědět ze 4 týdenního putování touto krajinou.

manaslu obr

podrazeni


Zapomenutá země – Západní Nepál - Dolpo

Vyprávění doprovázené filmem z 24 denního přechodu jedné z nejizolovanějších oblastí Himaláje, vyprávění o zajímavostech o vysokých horách, o budhistické kultuře a životě lidí, kteří jsou potomci Tibeťanů. Přejdeme 3 pětitisícová sedla a navštívíme jezero Shey Phoksumdo. Poznáte civilizací ještě nepoznaný život, jednoho z posledních koutů Nepálu.


podrazeni


Laponsko se psím spřežením

Vyprávění o třítýdenním putování se psím spřežením severní částí Laponska. Zajímavosti ze života Laponců, kultura této oblasti. Poznáte život se psy a specifika tohoto putování. Podíváme se do Arktické oblasti Severního ledového oceánu a severské tajgy. Vše doprovázeno fotografiemi a zážitky z této cesty.

27.10.2015 10:00:49 | přečteno 3241x | katerina.rasinova
 
logo 1 logo 3 logo 2
 
load